Која е идеалната висина на потпетици за вас?

Која е идеалната висина на потпетици за вас?

Жените ги обожаваат високите потпетици, но само тие си знаат како се чувствуваат после цела вечер чекорење или стоење на нив. Тоа е пекол низ кој не сакаат да минуваат, но не ни мораат ако знаат која висина на потпетици е идеална за нив.

Која е идеалната висина на потпетици за вас?

Ема Сапл е подијатар, односно лекар кој е специјализиран за проблеми со стапалата, и тврди дека таа има формула според која секоја жена може да измери која висина на потпетици е идеална за неа. За да откриете треба стапалото да го испружите напред, а растојанието помеѓу петата и точката каде што може да се свитка стапалото измерено како на сликата ја дава висината која ви е потребна.

Која е идеалната висина на потпетици за вас?

 


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар