25 јануари 2021 | Кафе пауза

Што е бета-глукан и зошто му се припишуваат супермоќи?

Бета-глуканот помага во ублажувањето на симптомите на настинка, алергии, го намалува нивото на холестерол, ги ублажува респираторните инфекции, спречува хроничен замор итн.

Дете, дрво или љубовен пар? Тоа што ќе го забележите прво ќе ви даде упатства за подобар живот

Овој тест ќе ви помогне да се разберете себеси подобро и да ги анализирате вашите желби и цели. Што прво забележавте на илустрацијата?

Минијатурна подвижна куќа совршена за живот во пар

Во оваа минијатурна куќа за двајца има сè што ви треба, а ако случајно помислите дека толку мал простор не може да изгледа убаво, не сте во право.

Зошто некои луѓе можат да ја кренат едната веѓа и да го лижат сопствениот лакт, а други не?

Некои од овие работи може да се научат со вежбање, а некои се предодредени со вродени фактори.

Со регулирање на нивото на овие хормони ќе живеете подолго и ќе изгледате помладо

Хормоните играат голема улога во здравјето на жените, а за да се одржи оптимална рамнотежа на хормоните, потребно е да се промени начинот на живот.

7 точки на притисок што ќе помогнат да се смири бебето и да се отстрани непријатноста

Многу мајки знаат дека ако бебето е болно или нерасположено, нежната масажа може да му помогне да се смири.

Љубов во рамка: Интервју со @monkdolls и можност за подарок кој ќе ви го стопли срцето!

Едно креативно семејство и многу љубов пренесена преку автентични рамки.

9 начини како да ги искористите производите со поминат рок на траење наместо да ги фрлите

Можеби не звучи многу привлечно, но има производи што може да ги искористите дури и по истекот на рокот на траење.

Пита со сирење: Еден од оние рецепти што се добредојдени на секоја трпеза

Оваа пита ја сака речиси секој и секој има свој стар рецепт на кој му верува и на кој му се враќа кога копнее по вакви десерти.

Ако ви недостигаат патувањата, погледнете ги овие 3 онлајн-курсеви кои се фантастични

Подолу споделуваме три онлајн-курсеви кои нè носат во различни делови на светот и се водени од врвни експерти во својата област.

Прекрасни глечери, тиркизни езера и водопади: Добредојдовте во норвешкото кралство на природата!

Пејзажот го одзема здивот: моќните глечери и планините се рефлектираат во водата, а таму се наоѓа и водопадот Рамнефејелсфосен, кој е еден од најголемите водопади во светот.

3 клучни правила за нега на сува кожа

Постојат неколку трикови што можете да ги користите за да ѝ помогнете на кожата подобро да го апсорбира производот и да ја задржи влажноста.