Минијатурна подвижна куќа совршена за живот во пар

Минијатурна подвижна куќа совршена за живот во пар

Кога сонуваме за совршена куќа, повеќето луѓе ќе замислат голема куќа со многу соби. Сепак, има и такви кои не го замислуваат својот идеален простор за живеење на тој начин, претпочитаат помал мебел и не сакаат да бидат постојано на исто место.

Минијатурна подвижна куќа совршена за живот во пар

На луѓето што припаѓаат на втората група ќе им се допадне оваа подвижна куќа наречена Фреја, сместена во швајцарската општина Минстерлинген.

Во оваа минијатурна куќа за двајца има сè што ви треба, а ако случајно помислите дека толку мал простор не може да изгледа убаво, не сте во право.

Поради малата површина, спалната соба, дневната соба и кујната функционираат како еден заеднички отворен простор, но поделен на компактни единици кои се убаво поврзани едни со други.

Бањата е единствената посебна просторија. Класичната када не би се вклопила во неа, но не е ни потребна бидејќи има брилијантно дизајнирана туш-кабина.

Целиот простор е направен во согласност со принципите на еколошка одржливост и се напојува со соларни панели. Погледнете како изгледа овој интересен мобилен дом.

Минијатурна подвижна куќа совршена за живот во пар

Минијатурна подвижна куќа совршена за живот во пар

Минијатурна подвижна куќа совршена за живот во пар

Минијатурна подвижна куќа совршена за живот во пар

Минијатурна подвижна куќа совршена за живот во пар

Минијатурна подвижна куќа совршена за живот во пар

Минијатурна подвижна куќа совршена за живот во пар

Прочитајте како да го направите балконот да биде релаксирачко место за пиење кафе во зима.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар