02 април 2015 | Кафе пауза - Part 2

10 нешта за кои родителите не треба да чувствуваат вина

Еве што им порачуваме на родителите, ова се нештата за кои навистина нема потреба да чувствувате вина.
Датум: 02 апр 2015
, Автор:

Чисти четки за беспрекорна шминка: Како правилно да ги исчистите?

Четките за шминкање се многу важни кога станува збор за самото шминкање. Но, нивното одржување и чистење е уште поважно. Еве начин како тие да блеснат.

4 апликации со звуци кои ќе ви помогнат да бидете попродуктивни

Овие апликации се совршени за оние кои работат од дома, но и за оние во канцеларија. Одберете ја онаа која најмногу ви се допаѓа и впуштете се во работа.
Датум: 02 апр 2015
, Автор:

Согорете 1.200 калории за само 20 минути неделно

Постојат милион активности што може да ги правите за да останете фит или да ја намалите телесната тежина, од разни зумба, јога, пилатес вежби, па сè до кросфит и боди билдинг. Затоа воопшто и не е чудно што сте збунети, исправени пред толку многу опции за избор на вистинската фитнес п
Датум: 02 апр 2015
, Автор:
12