Согорете 1.200 калории за само 20 минути неделно

Согорете 1.200 калории за само 20 минути неделно

Во последно време ми се чини дека постојат милион активности што може да ги правите за да останете фит или да ја намалите телесната тежина. Од разни зумба, јога, пилатес вежби, па сè до кросфит и боди билдинг. Затоа воопшто и не е чудно што сте збунети, исправени пред толку многу опции за избор на вистинската фитнес програма за вас.

Јас лично се сметам за доста мрзлива личност. Не сакам одење во теретана, мразам претерано потење и порадо би ги потрошила парите на квалитетна облека, отколку на скапи теретани.

Тогаш слушнав за за Bodytec, студио каде се оди само еднаш неделно и се вежба само 20 минути. Еден тренинг во Bodytec е еквивалентен на три 90-минутни сесии во теретана со кои ќе согорите 1.200 калории.

1-sogorete-1-200-kalorii-za-samo-20-minuti-nedelno-kafepauza.mk

Ова ми звучеше доста шокантно и неверојатно, па го прифатив со голема доза на резерва. Меѓутоа решив, ај да пробам да видам дали ќе има ефект.

Тренингот во Bodytec се врши со помош на Електро-мускулна-стимулација (ЕМС), која со години се користи во спортската медицина за зацврстување, добивање поголема мускулна сила и лекување на спортски повреди.

Истражувањата на интернационалните спортски институции покажуваат дека Bodytec тренингот е дури 18 пати поефективен од традиционалниот фитнес тренинг.

По мојата прва сесија, се чувствував како поспана неколку денови. Имав воспаление на мускулите, како да сум претрчала многу километри, а на тренингот едвај се испотив. Тренингот трае релативно кратко, а инструкторот ви ја прилагодува ЕМ стимулацијата зависно од потребите. За време на вежбањето, практично и не чувствував поголем напор бидејќи се прават само лесни, едноставни вежби. Меѓутоа електро стимулациите се тие кои го даваат неверојатниот ефект. Bodytec ја користи електричната стимулација за поголема контракција на мускулот, при што постојано, на различен дел од телото се контрахира различен мускул, со различен интензитет, а на тој начин мускулот добива подобра дефиниција и издржливост.

2-sogorete-1-200-kalorii-za-samo-20-minuti-nedelno-kafepauza.mk

Потоа бев на уште 2 тренинга, а наскоро ќе одам и на уште еден. Неверојатно е чувството на сила што го добив во нозете, стомакот и рацете. Изгледам поцврсто и послабо, а ми се намали и целулитот. Дефинитивно мора да го пробате ова.

Првиот Bodytec центар во Македонија се наоѓа на ул. Димче Мирчев бр.20 ло.6, Скопје.

Повеќе информации и резервации може да се обезбедат на телефонскиот број: 077 833 332, на е-mail: info@bodytec.mk, преку официјалната веб-страна: http://www.bodytec.mk.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар