Артистка рекреира познати уметнички слики на тост лепчиња

Артистка рекреира познати уметнички слики на тост лепчиња

Норвешката артистка Ида Скивенс го издигна играњето со храна на сосема ново ниво. Таа никогаш не посетувала кулинарски часови, но инспирирана од својата љубов кон храната, уметноста и фотографијата решила да започне да ги рекреира најпознатите уметнички слики на нејзините тост лепчиња за доручек.

Артистка рекреира познати уметнички слики на тост лепчиња

Салвадор Дали


„Ова беше одлична шанса да си ја развивам својата креативна страна, но истовремено и да ги поттикнувам луѓето да јадат поздрава и забавна храна“, вели таа.

Скивенс постојано постира нови фотографии на нејзиниот веб-сајт во рамките проектот наречен Уметност на тост, како и други уметнички фотографии со храна. Доколку сакате да бидете во тек со нејзините најнови дела, можете да ја следите и на Инстраграм. Погледнете ги досега најпознатите дела на оваа уникатна и забавна артистка…

Артистка рекреира познати уметнички слики на тост лепчиња

Фрида Кало

Артистка рекреира познати уметнички слики на тост лепчиња

Хенри Матис

Артистка рекреира познати уметнички слики на тост лепчиња

Едвард Мунк

Артистка рекреира познати уметнички слики на тост лепчиња

Винсент Ван Гог

Артистка рекреира познати уметнички слики на тост лепчиња

Пабло Пикасо

Артистка рекреира познати уметнички слики на тост лепчиња

Ендрју Вајет

Артистка рекреира познати уметнички слики на тост лепчиња

Џексон ПолокБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар