Креативна уметност во чинија

Хонг Ји е талентирана уметница и архитектка од Малезија која употребува секакви форми на предмети за да создаде фантастични портрети. Последен нејзин проект се уметничките дела направени од храна, кои таа ги изработувала секој ден.Креативна уметност во чинија

„Мојата серија ‘Креативност со храна’ ми помогна да го достигнам лимитот на мојата креативност, бидејќи ме принуди да смислувам нови дизајни секој ден. Ме научи да не бидам премногу сериозна во тоа што го работам, но и да посветувам внимание на детали и да научам да работам во границите на многу мал простор. Научив да сечкам, варам, готвам… кој би помислил дека тоа ќе ми биде потребно за мојата уметност.“

Креативна уметност во чинијаКреативна уметност во чинијаКреативна уметност во чинијаКреативна уметност во чинијаКреативна уметност во чинијаКреативна уметност во чинијаКреативна уметност во чинијаКреативна уметност во чинијаКреативна уметност во чинијаКреативна уметност во чинијаКреативна уметност во чинијаКреативна уметност во чинијаКреативна уметност во чинијаКреативна уметност во чинијаКреативна уметност во чинијаКреативна уметност во чинија


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар