Појадокот никогаш не изгледал послатко: Тост лепчиња во форма на мечиња

Јапонците сѐ почесто ги среќаваме како креатори на храна која изгледа неодоливо слатко. Овој калап за тост лепчиња е јапонски изум кој обичната храна ја претвора во нешто многу интересно и креативно, правејќи ни го појадокот омилен оброк. Веројатно овие слатки тост мечиња би биле најзабавни за најмалите, но признајте, нели и вие не би можеле да одолеете на овие слатки лепчиња?!

1-pojadokot-nikogash-ne-izgledal-poslatko-tost-lepchinja-vo-forma-na-mechinja-kafepauza.mk 2-pojadokot-nikogash-ne-izgledal-poslatko-tost-lepchinja-vo-forma-na-mechinja-kafepauza.mk 3-pojadokot-nikogash-ne-izgledal-poslatko-tost-lepchinja-vo-forma-na-mechinja-kafepauza.mk 4-pojadokot-nikogash-ne-izgledal-poslatko-tost-lepchinja-vo-forma-na-mechinja-kafepauza.mk 5-pojadokot-nikogash-ne-izgledal-poslatko-tost-lepchinja-vo-forma-na-mechinja-kafepauza.mk 6-pojadokot-nikogash-ne-izgledal-poslatko-tost-lepchinja-vo-forma-na-mechinja-kafepauza.mk

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар