18 април 2016 | Кафе пауза

Парфимериите „Anabella Beauty Spot“ со изненадување за сите матуранти

Хрватскиот бренд на парфимерии Anabella Beauty Spot по повод проширувањето на ланецот на продажни салони во Македонија, најавува пролетна кампања наменета за сите матуранти.
Датум: 18 апр 2016
, Автор:

11 знаци дека сте влегле во светот на возрасните

Нема да можете повеќе да ги правите истите оние глупости со кои сте поминувале во минатото бидејќи никој веќе нема да ви прогледува низ прсти.

Одри Хепберн ни ја открива тајната на здравиот живот

Дел од филозофијата за здравјето и правилната исхрана на една од најубавите холивудски дами.

12 корисни трикови што се учат за неколку минути, но кои можат да ви го олеснат секојдневието

Брзи, лесни и едноставни трикови кои ќе ви помогнат со секојдневните обврски.

6 варијации на „љубовта“ кои можат да ве излажат дека сте вистински заљубени

Постојат различни видови љубов, но треба да научиме да ги разликуваме тие од онаа вистинската. Во спротивно, разочарувањето е неизбежно.

Кој е најправедниот и најинтелигентниот хороскопски знак?

Кога станува збор за рамнотежата и контролата, тогаш овој знак ја добива главната улога.

Што би добиле со купувањето на најскапиот билет на бродот Титаник?

Дури и да го избегнал ледениот брег пред 104 години, Титаник сѐ уште би се помнел како најлуксузниот брод на сите времиња.

Како да познаете дали храната што ја купувате е безбедна за јадење?

Некои производи, како пченката или грашокот го губат слаткиот вкус. Брокулите, пак, стануваат поцврсти а зелената салата губи вода и станува мека.

Овие девојки ќе ви покажат зошто и вие треба да научите како да се одбраните од физички напад

Во следново видео можете да го видите нивното искуство, како и да откриете зошто и вие треба да го сторите истото!

Би го пробале ли овој тост со кашкавал во сите бои од виножитото?

Во истиот момент кога ќе помислите дека сте виделе сè, ќе налетате на нешто што ќе ви го преврти целиот свет.

Подгответе се за летниот одмор: Едноставна 10-минутна вежба за совршено обликувано тело

За само неколку месеци вие ќе имате одлично тело кое со гордост ќе го покажете во бикини на плажа...

Необични модни комбинации кои ќе ги обожавате оваа пролет

За да бидете поразлични од останатите и оригинални не ви е потребна нова гардероба, туку разиграна фантазија и добра забава.
12