17 мај 2016 | Кафе пауза

Оваа вечер подгответе си нешто посебно: Француски тост со компот од шумско овошје

Зарем има подобар начин да се наградите за добро завршената работа?

10 работи кои секоја сингл девојка си ги има кажано барем еднаш

Треба да го прифатиме нашиот сингл статус и да уживаме во сите негови предности без постојано да трагаме по нешто или некого.

Како да имате меки дланки и цврсти нокти дури и кога секојдневно миете садови?

Едноставна рутина од 3 чекори ќе ви помогне секогаш да бидете задоволни со изгледот на своите раце.

Урнебесни изјави од татковци кои ќе ве насмеат до солзи

Нема ништо лошо одвреме-навреме да се разведрат слатките маки со малку хумор.

Реченици на кои треба да се сетите кога ќе ви се чини дека животот не е фер

Секој од нас поминува низ периоди кога ни се чини дека животот е неправеден, но секогаш треба да живееме со помислата дека најдоброто допрва доаѓа.

Летна фризура која ги освои познатите личности

Навистина е многу едноставно да ја направите оваа фризура, па нема зошто да не пробате сами дома.

Генијални тетоважи дизајнирани да исчезнат од кожата по 1 година

Многу луѓе ја сакаат идејата за тетоважите, но не се секогаш сигурни дали сакаат да ги задржат на нивното тело до крајот на нивниот живот.

Природен лек за тироидната жлезда: Како се прави ликер од зелени ореви?

Покрај тироидната жлезда, тој лечи уште некои болести и се подготвува многу лесно.

Прекрасни цитати коишто ќе го сменат вашето мислење и вашата перцепција

Позитивните мисли може да ви покажат дека и сегашниот момент нуди радост.

Што кажува вашиот ракопис за вас?

Исто како и говорот на вашето тело, така и ракописот може да каже многу работи за вашиот карактер.

Скенирањето на мозокот може да покаже дали сте заљубени

Какво влијание има романтичната љубов врз функционалната структура на мозокот?

Погледот од туѓа перспектива како еден од најдобрите водичи кон успех

Успехот е нешто што не се гради лесно, а погледот од туѓа перспектива е добар водич кон него.
12