Уметност на тостирано лепче – нов тренд во Јапонија

Јапонците веќе одамна ја докажаа својата креативност, формирајќи слатки креации од ориз. Сега, нивната креативност почна да зазема нови размери. Тие прават многу симпатични тостирани лепчиња, кои секој од нас би сакал да ги види на својата трпеза за појадок.

Уметност на тостирано лепче – нов тренд во Јапонија

Сѐ што ви е потребно за да ги изработите е алуминиумска фолија, на која со пенкало ќе го нацртате дизајнот кој сакате да се најде на вашиот тост. Потоа со скалпел треба да ги исечете деловите од фолијата, кои сакате да се затемнат со печењето на лепчето. Ставете ја дизајнираната фолија врз лепчето, испечете и уживајте во „слаткиот“ оброк.

Уметност на тостирано лепче – нов тренд во ЈапонијаУметност на тостирано лепче – нов тренд во ЈапонијаУметност на тостирано лепче – нов тренд во ЈапонијаУметност на тостирано лепче – нов тренд во ЈапонијаУметност на тостирано лепче – нов тренд во ЈапонијаУметност на тостирано лепче – нов тренд во ЈапонијаУметност на тостирано лепче – нов тренд во ЈапонијаУметност на тостирано лепче – нов тренд во ЈапонијаУметност на тостирано лепче – нов тренд во ЈапонијаУметност на тостирано лепче – нов тренд во Јапонија

Единствен проблем на кој можете да наидете е тоа што, можеби нема да сакате да гризнете од тостот, бидејќи едноставно ќе изгледа предобро за да го уништите. 🙂

Уметност на тостирано лепче – нов тренд во Јапонија

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар