стан | Кафе пауза

Волшебен стан во Лондон украсен со најнежните пастелни тонови

Антички мебел, кристални лустери, неодолив стил на гардеробер, француски прозорци, елегантни завеси - сето ова во овој луксузен стан создава гламурозна атмосфера со многу вкус и стил.

„Прошетајте“ низ овој прекрасен стан со поглед кој го одзема здивот

Ова гламурозно место за живеење се наоѓа во Лос Анџелес и навистина изгледа како дом на некоја холивудска ѕвезда.

Прекрасно уреден стан во кој ќе се вљубат љубителите на виолетовата боја

Дали знаевте дека виолетовата боја беше омилена боја на египетската кралица Клеопатра?

Совршено уреден стан од 36 квадрати

Карактерот на станот е дефиниран со богати темни бои со сива боја како основа и суптилни розови детали, нежни форми на мебел, украсни ламби и детали што го прават поудобно место.

Тиркизен рај: Прекрасен стан во кој ќе се вљубите

Богатите и силни нијанси на сина боја беа совршен избор за уредување на еден гламурозен стан во Варшава, главниот град на Полска.

Стан во кој секоја просторија изгледа како мала оаза

Ако сакате вашиот дом да го направите мала оаза, тогаш погледнете ги фотографиите и инспирирајте се.

6 одлични идеи како да го уредите изнајмениот стан

Би сакале да промените нешто, но рацете ви се врзани затоа што сопственикот не сака да слушне за преуредување. Сепак, постојат ситници што ќе го направат вашиот простор поудобен за живеење.

Стан во кој ќе се вљубите на прв поглед: Преубав дом во нежни нијанси што нè потсетуваат на мир и љубов

На социјалната мрежа Инстаграм има голем број профили што може да ве мотивираат да го декорирате и да го уредите вашиот дом, но овој стан е навистина нешто посебно.

Руски стан за кој сонува секое семејство: Влезете во овој раскошен дом со преубави бои

Ако замислиме како би изгледал еден совршено уреден модерен стан, би рекле дека руските дизајнери успеале да ги претворат нашите мисли во ремек-дело.
Датум: 10 ное 2019
, Автор:

Ќе ве воодушеви: Прекрасно декориран стан во есенски стил од само 45 метри квадратни

За да создадете соодветен амбиент за уживање во овој период од годината, можете да направите некои мали промени со кои на домот ќе му дадете есенски изглед и чувство.
Датум: 28 сеп 2019
, Автор:

Истражување: Колку метри квадратни се потребни за мирен брак?

Дали навистина големината на станот или куќата има некакво влијание на среќата на бракот или пак, можеби други фактори се во прашање?

8 нешта што треба да ги земете предвид кога прв пат барате стан

Сигурно одамна сте сонувале како ќе го уредите новиот апартман, но пред да стигнете дотаму, важно е да земете предвид некои работи.