Стан во кој секоја просторија изгледа како мала оаза

Стан во кој секоја просторија изгледа како мала оаза

Кога го уредуваме дом, обично бираме неутрални тонови кои добро се вклопуваат во секој стил и не се разликуваат едни од други. Но, дури и силните бои во домот можат да изгледаат хармонично и убаво. Жолтата, црвената и портокаловата боја се одличен избор за да го надополнат белиот ентериер. На следните фотографии можете да уживате во ентериерот на овој стан во кој токму овие бои ги прават просториите да изгледаат како мала оаза.

Портокаловите столчиња во трпезаријата се совршена комбинација со големиот кружен украс на ѕидот во портокалова, црвена и жолта боја. Ако сакате вашиот дом да го направите мала оаза, тогаш погледнете ги фотографиите и инспирирајте се.

Стан во кој секоја просторија изгледа како мала оаза

Стан во кој секоја просторија изгледа како мала оаза

Стан во кој секоја просторија изгледа како мала оаза

Стан во кој секоја просторија изгледа како мала оаза

Стан во кој секоја просторија изгледа како мала оаза

Стан во кој секоја просторија изгледа како мала оаза

Стан во кој секоја просторија изгледа како мала оаза

Стан во кој секоја просторија изгледа како мала оаза

Стан во кој секоја просторија изгледа како мала оаза

Погледнете како да го уредите домот во тиркизна боја за свеж и модерен ентериер.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар