Вила во Италија во која секој би сакал да се самоизолира

Со вирусот сигурно ќе треба да живееме подолго време, а едно од најголемите прашања е како ќе изгледа иднината на патувањето. Иако тоа сè уште е недостижно, храбрите ќе се осмелат да влезат во непознатото, бидејќи како да се спротивстават на сите убави места што нè чекаат?

Едно од тие прекрасни места е една вила во италијанскиот регион Апулија. Апулија е еден од најпознатите региони за летни одмори. Покрај тоа, се чини дека многу добро можете да се самоизолирате таму. Вилата Кардо е карактеристична по своите пастелни и неутрални бои со минималистични дизајн кој е одлична комбинација со природата. Базенот во вилата е еден од оние детали што ве покануваат да уживате во летото. Вилата има и кујна на отворено и неверојатна градина. По овие фотографии, летната изолација во Италија воопшто не би изгледала како лоша идеја.

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Masseria Moroseta (@masseriamoroseta) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Hyggelig Decoration (@hyggeliglyon) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Simone Lorusso (@simone_lorusso) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Paper Architecture (@paper_architecture) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de håndværk (@handvaerk) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Moroseta Villas (@moroseta_villas) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Moroseta Villas (@moroseta_villas) el

Прочитајте и за шармантното хрватско крајбрежје.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, книгите на Стивен Кинг, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар