Како да го уредите домот во тиркизна боја за свеж и модерен ентериер?

Како да го уредите домот во тиркизна боја за свеж и модерен ентериер?

Тиркизната боја означува мир, спокојство и стабилност. Ако се всели во вашиот дом, таа ќе ја поттикне комуникацијата и ќе создаде емоционална рамнотежа. Во палетата бои, тиркизната е помеѓу сината и зелената и затоа ве потсетува на лето. Ако сакате да го направите вашиот дом место каде што ќе владеат морето и свежината, овие идеи ќе ви помогнат во тоа и не се закана за семејниот буџет.


Како да го уредите домот во тиркизна боја за свеж и модерен ентериер?

Дневна соба и кујна во аквамарин тон

Просториите во кои има мебел или детали во тиркизна боја изгледаат волшебно. Деталите во тиркизна боја во комбинација со црвена, беж или зелена може да го постигнат посакуваниот пресврт во просторот. Тоа може да биде фотелја, ламба, перничиња за софа, ѕид во оваа боја, тепих или кој било друг сегмент во духот на летото.

Како да го уредите домот во тиркизна боја за свеж и модерен ентериер?

Бања што ќе ве расони

Ако сакате да ја освежите старата бања со едноставни детали, цветната вазна на мијалникот, крпите, килимот или туш-завесите може совршено да одговараат на најчестите бои на бањата – сива, сина, бела, портокалова или нежна розова боја. Тиркизните плочки во комбинација со белата санитарија изгледаат многу свежо и енергично.

Како да го уредите домот во тиркизна боја за свеж и модерен ентериер?

Нежна рамнотежа во спалната соба

Збогатувањето на просторот со оваа боја и уживањето во неговата едноставност е најефикасно во личната интимна зона. Променете ги завесите, обоете ги малите фиоки или купете постелнина и перници во тиркизна боја. Оваа боја го зголемува нивото на креативност и чувствителност и се комбинира со бела, портокалова, розова и црна боја.

Како да го уредите домот во тиркизна боја за свеж и модерен ентериер?

Мали детали во тиркизна боја

Навистина не се потребни многу напори за хармонично чувство на лето и море. Некои од идеите што можете да ги искористите се тиркизни свеќници, лустер, фотелја или некое друго парче мебел во тиркизна боја.

Како да го уредите домот во тиркизна боја за свеж и модерен ентериер?

Како да го уредите домот во тиркизна боја за свеж и модерен ентериер?

Погледнете како да ги освежите полиците за книги во вашиот дом.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар