Стан во кој ќе се вљубите на прв поглед: Преубав дом во нежни нијанси што нè потсетуваат на мир и љубов

Стан во кој ќе се вљубите на прв поглед: Преубав дом во нежни нијанси што нè потсетуваат на мир и љубов

На социјалната мрежа Инстаграм има голем број профили што може да ве мотивираат да го декорирате и да го уредите вашиот дом, но овој стан е навистина нешто посебно.

Стан во кој ќе се вљубите на прв поглед: Преубав дом во нежни нијанси што нè потсетуваат на мир и љубов

Една блогерка од Полска објавува слики од својот божествено уреден дом на својот профил на Инстаграм под името @domekzalasem.

Нежните нијанси на мебелот, осветлениот простор и совршената комбинација на бохо и на скандинавскиот стил го прават овој стан вистински извор на инспирација.

Во секој детаљ се вткаени љубовта и големиот труд на блогерката и на нејзиниот сопруг. Тие секогаш се стремат да создадат нешто ново и уникатно за дополнително да го разубават својот дом, а последното изненадување беа фантастичните дрвени клуб-масички во дневната соба.

Во станот претежно доминираат бели тонови и нијансите на дрво, а неизоставен дел од декорацијата се цвеќињата, мотивациските пораки, ѕвездите, уникатните лустери, автентичните слики и деталите во макрам техника.

Секоја просторија има своја убавина и раскажува своја приказна. Детската соба изгледа како бохо агол за принцези, кујната е уредна, практична и оригинална, а нишалката во дневната соба, сместена покрај прозорецот, буди желба удобно да се сместите и да уживате во сончевите зраци и во вашиот омилен чај.

Блогерката се труди да вметне нешто уникатно во домот во текот на секое годишно време. На пример, во пролет има убави цвеќиња во различни аранжмани, а во есен тикви и сушени лисја. Дефинитивно најголемо воодушевување на Инстаграм предизвикуваат сликите на станот за време на новогодишните и божиќните празници.

Погледнете ги фотографиите од овој магичен дом!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SYBILLA🍀 /Interior/Wood/Boho (@domekzalasem) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SYBILLA🍀 /Interior/Wood/Boho (@domekzalasem) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SYBILLA🍀 /Interior/Wood/Boho (@domekzalasem) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SYBILLA🍀 /Interior/Wood/Boho (@domekzalasem) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SYBILLA🍀 /Interior/Wood/Boho (@domekzalasem) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SYBILLA🍀 /Interior/Wood/Boho (@domekzalasem) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SYBILLA🍀 /Interior/Wood/Boho (@domekzalasem) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SYBILLA🍀 /Interior/Wood/Boho (@domekzalasem) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SYBILLA🍀 /Interior/Wood/Boho (@domekzalasem) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SYBILLA🍀 /Interior/Wood/Boho (@domekzalasem) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SYBILLA🍀 /Interior/Wood/Boho (@domekzalasem) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SYBILLA🍀 /Interior/Wood/Boho (@domekzalasem) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SYBILLA🍀 /Interior/Wood/Boho (@domekzalasem) on


Можеби сакате да дознаете и зошто розовата боја како меч со две острици: Како да не претерате при уредувањето на ентериерот?


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Смислата на животот ја бара преку уметноста и креативноста. Пишувањето е нејзино секојдневие.

Поврзани содржини

Остави коментар