Розовата боја како меч со две острици: Како да не претерате при уредувањето на ентериерот?

Розовата боја како меч со две острици: Како да не претерате при уредувањето на ентериерот?

Оваа нежна боја им е омилена на многумина, но може несвесно да направите грешки што на просторот нема да му го дадат впечатокот што сте го замислиле. Иако оваа боја не е првиот избор кога станува збор за промени во домот, розовата е една од најкоментираните бои кога ќе отидете во салон за мебел и ќе видите како експертите ја комбинирале во замислениот домашен простор.

Розовата боја како меч со две острици: Како да не претерате при уредувањето на ентериерот?

Исто така, розовата боја е во тренд оваа сезона и ќе продолжи да биде во текот на пролетта. Пастелните бои ќе започнат да владеат веднаш штом ќе пристигнат потоплите денови и тоа од нежна розова до боја на кајсија.

Она што е важно при уредувањето е дека треба да ја комбинирате оваа боја со едноставни парчиња мебел, по можност во црна и бела боја или која било нијанса на сива боја.

Во продолжение погледнете неколку фотографии што може да ви послужат како инспирација за пролетна промена на ентериерот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Archiproducts (@archiproducts) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by C H O R L T O N • H O U S E (@chorltonhouse) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by RZEI DESIGN (@rzeidesign) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @interiorbyrukiye on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Urbane Living (@urbane_living_london) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by I Love Wallpaper (@ilovewallpaper.co.uk) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Shir Sade Cohen (@sadecohendesign) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Shannon Carter | Designer (@shannonmichelleinteriors) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @redecorbyheidi on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Interior Design Inspo KASHOULI (@bykashouli) on

Погледнете како да го декорирате домот со овој детаљ што совршено се вклопува во секој ентериер.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар