Декорирајте го домот со овој детаљ што совршено се вклопува во секој ентериер

Декорирајте го домот со овој детаљ што совршено се вклопува во секој ентериер

Тревата пампас е апсолутен хит веќе неколку сезони кога станува збор за дизајн на ентериерот. Поради својот интересен изглед, оваа трева е една од најпознатите украсни треви и е многу популарна на Инстаграм.

Декорирајте го домот со овој детаљ што совршено се вклопува во секој ентериер

Тревата пампас е зимзелено повеќегодишно украсно растение и природно е распространета на подрачјето во Јужна Америка. Лисјата ѝ се долги и остри кон краевите, стеблата ѝ се високи како кај трските, а цветовите имаат розова, сива или бела боја.

Токму поради својата боја, ова растение совршено се вклопува во секој ентериер. Ставете ја тревата во поголема или во помала вазна и можете да ја украсите буквално секоја просторија во домот. Оваа трева можете да ја пронајдете во многу трговски центри и цвеќарници, а во продолжение погледнете неколку идеи од Инстаграм.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Interior by Irene🇳🇱 (@ireneburg7) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by h ä u s l e b a u e r 🎀 (@christinaprell) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bonnie Stone ⋒ (@haveakidtheysaid) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mehrû (@mehrudesign) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by T&T (@t.t._home_style) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Our New Build Nest (@ournewbuildnest) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Candice Thompson (@candice.shenae.style) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by P A M P A S O N L I N E 🇸🇪 (@pampasonline.se) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by In2style interieuradvies (@annemarieatin2style) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Feyza Koç (@pampasfdekor) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Boheme + Birch (@bohemeandbirch) on

View this post on Instagram

 

A post shared by Veronica (@veronicaandreass1) on

Погледнете како да го уредите домот во класично сина – бојата што ќе ја обележи 2020 година.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар