Совршено уреден стан од 36 квадрати

Совршено уреден стан од 36 квадрати

Ве носиме во еден еднособен стан од 36 квадрати, дизајниран од Татјана Аленина за една млада успешна дама. Карактерот на станот е дефиниран со богати темни бои со сива боја како основа и суптилни розови детали, нежни форми на мебел, украсни ламби и детали што го прават поудобно место.

Дневната соба е украсена со елегантен сив ѕид и е опремена со клупа и црно огледало. Од едната страна е вграден плакар, а од другата е влезот на мала, но елегантна бања со кафеава санитарна опрема.

Кујната се наоѓа во дневната соба, како и трпезаријата, која се состои од преубави столици и дрвена маса.

Совршено уреден стан од 36 квадрати

Совршено уреден стан од 36 квадрати

Совршено уреден стан од 36 квадрати

Совршено уреден стан од 36 квадрати

Совршено уреден стан од 36 квадрати

Совршено уреден стан од 36 квадрати

Совршено уреден стан од 36 квадрати

Совршено уреден стан од 36 квадрати

Совршено уреден стан од 36 квадрати

Совршено уреден стан од 36 квадрати

Совршено уреден стан од 36 квадрати

Погледнете ги овие 20 идеи како да ја уредите спалната соба за да изгледа како од списание.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар