21 јули 2020 | Кафе пауза

15 кујнски садови што ќе ве освојат со својата харизма

Задоволството од храната зависи и од условите во кои се консумира, а креативните садови не само што ќе го направат вашиот оброк повкусен, туку и ќе ви го разубават денот.

Како да спречите појава на акни предизвикани од носењето маски?

Маските за лице станаа неизбежни во изминатите неколку месеци. Но, носењето маска подолго време може да предизвика одредени проблеми со кожата на лицето.

3 хороскопски знаци коишто ги очекува навистина тежок период

Периодот кога Сонцето влегува во хороскопскиот знак Лав ќе биде најтежок за припадниците на овие 3 хороскопски знаци.

5 позитивни работи на коишто нè научи самоизолацијата

Во овој турбулентен период треба да сфатите кои се придобивките од самоизолазијата, а тие ќе ви помогнат во иднина полесно да се снајдете во тешките животни ситуации.

10 предности и недостатоци од присуството на таткото за време на раѓањето на своето дете

Иако постојат мажи што со радост би го пречекале бебето и би ѝ помогнале на партнерката за време на породувањето, има и такви што не сакаат да бидат присутни за време на породувањето.

Без печење: Брз рецепт за торта со омилениот сладолед

Пробајте го овој рецепт за торта без печење подготвена од само 3 состојки. Потребни ви се бисквити, малку путер и вашиот омилен сладолед.

Стан во кој секоја просторија изгледа како мала оаза

Ако сакате вашиот дом да го направите мала оаза, тогаш погледнете ги фотографиите и инспирирајте се.

Вила во Италија во која секој би сакал да се самоизолира

Вилата Кардо е карактеристична по своите пастелни и неутрални бои со минималистични дизајн кој е одлична комбинација со природата.