15 кујнски садови што ќе ве освојат со својата харизма

15 кујнски садови што ќе ве освојат со својата харизма

Задоволството од храната зависи и од условите во кои се консумира. Според психолозите, големината и формата на садовите од кои јадете влијаат на задоволството што го предизвикува вашата храна. Креативните садови не само што ќе го направат вашиот оброк повкусен, туку и ќе ви го разубават денот.

1. „Овој бокал за кафе има и лажен мал електричен кабел.“

15 кујнски садови што ќе ве освојат со својата харизма

2. Најдобрата шолја за утринско кафе

15 кујнски садови што ќе ве освојат со својата харизма

3. Сад за тестенини со држач за стапчиња

15 кујнски садови што ќе ве освојат со својата харизма

4. Некој можеби ставил премногу сол

15 кујнски садови што ќе ве освојат со својата харизма

5. „Навистина жалам што не го купив ова.“

15 кујнски садови што ќе ве освојат со својата харизма

6. Јаготките се повкусни од сад во форма на нилски коњ

15 кујнски садови што ќе ве освојат со својата харизма

7. Симпатични мали духови за сол и бибер

15 кујнски садови што ќе ве освојат со својата харизма

8. Чинија со октопод за посебни личности

15 кујнски садови што ќе ве освојат со својата харизма

За повеќе фотографии продолжете на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар