Патувајте низ магичниот тунел од книги во оваа книжарница во Пекинг во која навистина ќе се вљубите

Нема ништо поубаво од времето поминато во книжарница и пребарувањето на инспиративни наслови. Тоа е поубаво кога книжарницата изгледа уникатно и пријатно, а еден таков пример е една книжарница во Пекинг. Во оваа книжарница посетителите минуваат низ магични тунели направени од книги кои водат до мирни катчиња за читање и до едно пријатно кафуле.

Патувајте низ магичниот тунел од книги во оваа книжарница во Пекинг во која навистина ќе се вљубите

Во оваа книжарница има сала за учење и сала за читање или релаксирање, катче за децата, а постои и културно и креативно катче за сите артисти.

Она што ја прави различна од традиционалните книжарници е тоа што дизајнот е инспириран од локалната култура.

Патувајте низ магичниот тунел од книги во оваа книжарница во Пекинг во која навистина ќе се вљубите

Патувајте низ магичниот тунел од книги во оваа книжарница во Пекинг во која навистина ќе се вљубите

Патувајте низ магичниот тунел од книги во оваа книжарница во Пекинг во која навистина ќе се вљубите

Патувајте низ магичниот тунел од книги во оваа книжарница во Пекинг во која навистина ќе се вљубите

Патувајте низ магичниот тунел од книги во оваа книжарница во Пекинг во која навистина ќе се вљубите

Патувајте низ магичниот тунел од книги во оваа книжарница во Пекинг во која навистина ќе се вљубитеМожеби ќе ве интересираат и овие симпатични керамички садови во форма на свиткани мачки.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, книгите на Стивен Кинг, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар