16 февруари 2020 | Кафе пауза

Торта „Арапска бајка“: совршен кремаст десерт

Оваа торта е совршено задоволство кое може да се украси на два начина.

Стан во кој ќе се вљубите на прв поглед: Преубав дом во нежни нијанси што нè потсетуваат на мир и љубов

На социјалната мрежа Инстаграм има голем број профили што може да ве мотивираат да го декорирате и да го уредите вашиот дом, но овој стан е навистина нешто посебно.

Сè што треба да знаете за ПМ-10 честичките: Зошто хируршките маски не нè заштитуваат од загадениот воздух?

Не е новост дека воздухот е загаден во повеќе градови и еден од показателите е високата концентрација на ПМ-10 честичките.

Никој не е толку гладен за својата телесна тежина да ја зголеми за 20 или 30 килограми: Се дебелееме поради зборовите кои ги премолчуваме

Зголемувањето на килограмите ќе престане тогаш кога ќе се откријат и отстранат вистинските причини за неконтролирано внесување храна.