„Прошетајте“ низ овој прекрасен стан со поглед кој го одзема здивот

„Прошетајте“ низ овој прекрасен стан со поглед кој го одзема здивот

Ако копнеете по малку луксуз, задолжително „прошетајте“ низ овој прекрасен стан со поглед кој го одзема здивот. Ова гламурозно место за живеење се наоѓа во Лос Анџелес и навистина изгледа како дом на некоја холивудска ѕвезда. Од пространата тераса со бел мебел има панорамски поглед на градот. Замислете само да пиете кафе секое утро на таква тераса и да уживате во волшебниот поглед.

Како и многу куќи и станови во Лос Анџелес, и овој има базен, а искуството е уште повеќе посебно бидејќи базенот нуди и бесконечен поглед кон градот. Воодушевени сме и од стаклениот ѕид на терасата што го отсликува прекрасниот зелен пејзаж. Внатрешноста е украсена во совршена хармонија на еклектичен стил, рустикален, рококо, модерен и уште неколку, што докажува дека разликите можат да функционираат совршено заедно и да се надополнуваат едни со други. Бањата со црна када е концепт на висока елеганција, додека атмосферата во дневната соба навечер се претвора во чиста магија.

„Прошетајте“ низ овој прекрасен стан со поглед кој го одзема здивот

„Прошетајте“ низ овој прекрасен стан со поглед кој го одзема здивот

„Прошетајте“ низ овој прекрасен стан со поглед кој го одзема здивот

„Прошетајте“ низ овој прекрасен стан со поглед кој го одзема здивот

„Прошетајте“ низ овој прекрасен стан со поглед кој го одзема здивот

„Прошетајте“ низ овој прекрасен стан со поглед кој го одзема здивот

„Прошетајте“ низ овој прекрасен стан со поглед кој го одзема здивот

Погледнете ги овие 10 фотографии што докажуваат дека виолетовата и сивата боја се совршен спој во уредувањето на домот.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар