Ќе ве воодушеви: Прекрасно декориран стан во есенски стил од само 45 метри квадратни

Деновите стануваат пократки, температурите наложуваат да ги извадиме алиштата со долги ракави, а во вечерните часови веќе се покриваме со подебели прекривки. Со доаѓањето на есента сите повеќе обожаваме да седиме и да уживаме во топлината на својот дом.

View this post on Instagram

A post shared by ✨𝐓𝐀𝐒𝐒𝐄𝐋𝐒 𝐀𝐍𝐃 𝐅𝐑𝐈𝐍𝐆𝐄𝐒✨ (@tasselsandfringes) on

За да создадете соодветен амбиент за уживање во овој период од годината, можете да направите некои мали промени со кои на домот ќе му дадете есенски изглед и чувство.

Погледнете како тоа го направила Ангела Џована во Минхен. Во само 45 метри квадратни таа направила вистинска есенска оаза во која преовладуваат кремасти и кафеави нијанси, а внимателно избраните детали му даваат топлина на станот. Лустерот и плетените корпи, перничките во крем и беж нијанси, многуте дрвени детали и декорираните ѕидови во сива и црна боја се само некои од причините поради кои од овој стан не би излегле сѐ додека не дојде пролетта. Се разбира, освен за да поседиме на балконот, кој е подеднакво волшебен како и остатокот од станот.

Уживајте во фотографиите од оваа мала мирна есенска оаза.

Нема да ви се верува дека овој стан е со големина од само 22 метри квадратни!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар