Нема да ви се верува дека овој стан е со големина од само 22 метри квадратни!

Нема да ви се верува дека овој стан е со големина од само 22 метри квадратни!

Урбанизацијата постојано се зголемува и сè повеќе и повеќе луѓе се вселуваат од руралните области во големите градови со цел да најдат подобри можности за себе. Ова создава огромен притисок за недвижнините, па луѓето сè почесто завршуваат во мали простори.

Сакајќи да помогнат со овој проблем, дизајнерски тим од Тајпеј Сити во Тајван, создале брилијантен пример за како функционално да се уреди стан од 22 метри квадратни. Секој милиметар од просторот е мудро искористен, а боите се соодветно избрани за дополнително да го „отворат“ секој дел. Овој дизајн без сомнение е беспрекорен кога станува збор за штедење простор во големите градови…

Погледнете ги и овие 12 креативни начини да уредите мал стан!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар