28 август 2018 | Кафе пауза

9 причини зошто уште денес треба да ја намачкате вашата коса со кокосово масло

Ако се исхранувате здраво, тогаш сигурно многу добро ги знаете здравствените придобивки на миризливото и вкусно кокосово масло. Но, дали сте знаеле дека тоа може да биде неверојатно и за вашата коса?

8 нешта што треба да ги земете предвид кога прв пат барате стан

Сигурно одамна сте сонувале како ќе го уредите новиот апартман, но пред да стигнете дотаму, важно е да земете предвид некои работи.

Карл Јунг објаснува што се случува кога ќе умрете

Јунг смета дека додека смртта е на некој начин крај, тaa не е крај за којшто можеме да бидеме целосно сигурни.

5 бесплатни апликации што ги обожаваат сите мајки ширум светот

Ако некогаш сте се прашувале како мајките успеваат да постигнат сè, верувајте ни, не сте единствени.

Кое е вашето идеално време за спиење според хороскопскиот знак?

Некои хороскопски знаци се будат со изгрејсонцето, а други се ноќни птици кои најдобро функционираат во доцните часови.

Природен сок што ги ублажува симптомите на алергија

Симптомите на алергија се многу непријатни, а големиот број достапни лекови создаваат бројни несакани последици.

5 неверојатни факти со коишто можете да започнете интересен разговор

Дали сакате да имате интересни и длабоки разговори? Можеби сте во фаза од вашиот живот каде што прашувате за сè околу вас и барате некакво значење или цел.

Не е лесно да се биде уметник во Македонија: Разговор со талентираниот сликар Оливер Настески

Ако го сакате тоа што го работите, најважно е да не се откажувате бидејќи секој почеток е тежок, но со труд и желба се постигнува успех.

Некој продава неверојатен дом скриен во пештера

Барате ново место за живеење но старите четири ѕида и покрив ви се здодевни? Најлуксузната пештера во светот сега е на продажба и може да биде ваша.

Колумбиска компанија прави куќи од пластичен отпад, кои чинат само 280 долари

Во Богота дневно се исфрлаат 700 тони пластичен отпад, а само 100 тони од нив се рециклираат, но благодарение на архитектот Оскар Мендез, овој проблем конечно се решава на подобар начин...

Овој маж испливал неверојатни 163 километри за 55 часа, а причината зад тоа ќе ви го стопи срцето

Докторите рекле дека многу се мали шансите младото момче да ја преживее леукемијата. Но, Мартин им го докажал спротивното...