Некој продава неверојатен дом скриен во пештера

Некој продава неверојатен дом скриен во пештера

Барате ново место за живеење, но старите четири ѕида и покрив ви се здодевни? Најлуксузната пештера во светот сега е на продажба и може да биде ваша.

Некој продава неверојатен дом сокриен во пештера

Лоцирана на тивко место во Арканзас, Америка, пештерата оригинално била изградена како бункер, но била реновирана и преправена во луксузен хотел.

Некој продава неверојатен дом сокриен во пештера

Може да смести до 8 луѓе во подземен лавиринт од сталагмити и сталактити. Има свој водопад, па дури и хелидром за оние кои се брзаат. Цената за една вечер е околу 1.000 евра.

Некој продава неверојатен дом сокриен во пештера

Сопственикот решил да го продаде ова ремек-дело и оној што ќе го купи може да прави со него што сака. Суперхероите и негативците од Џејмс Бонд сигурно ќе бидат заинтересирани. Но ако сакате малку оддалеченост, природа и цела мрежа пештери за истражување, можете да почнете со наддавање од 2,5 милиони евра.

Некој продава неверојатен дом сокриен во пештера

„Сместен во вистинска пештера, овој дом ја има секоја модерна удобност, а истовремено ја зачувува и пештерата околу него“, изјавил сопственикот.

Некој продава неверојатен дом сокриен во пештера

Дали би сакале да живеете во ваква пештера?

Некој продава неверојатен дом сокриен во пештера

Некој продава неверојатен дом сокриен во пештера

Некој продава неверојатен дом сокриен во пештера

Некој продава неверојатен дом сокриен во пештера

Некој продава неверојатен дом сокриен во пештера

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар