Волшебен стан во Лондон украсен со најнежните пастелни тонови

Волшебен стан во Лондон украсен со најнежните пастелни тонови

Некои простори за живеење се создадени за да мамат воздишки и сите да им се восхитуваат, украсени како од најубавите каталози и тие се домови од соништата. Еден таков дом најдовме во Лондон и навистина изгледа како некое волшебно место каде што би се чувствувале како кралеви и кралици.

Декориран со најнежните пастелни тонови, овој стан во Лондон е олицетворение на препознатливиот британски луксуз во дизајнот на ентериерот. Антички мебел, кристални лустери, неодолив стил на гардеробер, француски прозорци, елегантни завеси – сето ова во овој луксузен стан создава гламурозна атмосфера со многу вкус и стил. Користејќи нежни бои и детали, целиот простор добива доза романса. Идеално место за почеток на денот и пиење кафе, како и за релаксација навечер со книга или со саканата личност.

Волшебен стан во Лондон украсен со најнежните пастелни тонови

Волшебен стан во Лондон украсен со најнежните пастелни тонови

Волшебен стан во Лондон украсен со најнежните пастелни тонови

Волшебен стан во Лондон украсен со најнежните пастелни тонови

Волшебен стан во Лондон украсен со најнежните пастелни тонови

Волшебен стан во Лондон украсен со најнежните пастелни тонови

Волшебен стан во Лондон украсен со најнежните пастелни тонови

Волшебен стан во Лондон украсен со најнежните пастелни тонови

Волшебен стан во Лондон украсен со најнежните пастелни тонови

Погледнете ги овие неколку идеи како да ги комбинирате дрвените детали и да му дадете топлина и исполнетост на ентериерот.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар