25 август 2020 | Кафе пауза

Еден наставник ги фотошопира омилените Дизни ликови во неговите фотографии и тие изгледаат навистина магично

Самуел е наставник во основно училиште кој глуми и режира во слободно време, а сега решил да направи нешто уште покреативно.

Тиркизен рај: Прекрасен стан во кој ќе се вљубите

Богатите и силни нијанси на сина боја беа совршен избор за уредување на еден гламурозен стан во Варшава, главниот град на Полска.

„The Duchess“ е новата серија на Нетфликс која навистина ќе ве насмее

Нетфликс нуди нова серија наречена „The Dutchess“ која е комедија и ја следи приказната за животот на една млада самохрана мајка од Лондон.

Зошто да не ги фрлате лушпите од кромид и како да ги употребите?

Дали знаевте дека лушпите од кромид се полни со витамини А, Ц и Е, а исто така имаат и антиоксиданти кои го зајакнуваат имунитетот?

5 карактеристики на знакот Девица

Дона Пејџ е астролог кој живее во Атланта и направил истражување на карактеристиките на хороскопските знаци. Денес споделуваме 5 карактеристики на знакот Девица.