согорување | Кафе пауза

25 намирници што ги согоруваат мрснотиите кај жените

Некои намирници согоруваат мрснотии додека ги јадете, додека други можат да го контролираат апетитот, да го забрзаат метаболизмот или да ја намалат желбата за солено и благо.

Истражување: Кога телото троши најмногу калории?

Според едно ново истражување, попладневната дремка или спиењето рано навечер троши многу повеќе калории.

13 вежби за согорување масни наслаги за кои ви е потребно само едно нешто

Вежбите со ластик за фитнес се навистина едноставни, ќе ви помогнат да постигнете одлични резултати и можете да ги правите секаде.

5 релаксирачки начини да согорите калории

Се чувствувате како да сте под голем стрес?

Метод за брзо слабеење: Согорете 100 калории за само 4 минути!

Познатиот американски фитнес тренер, Џим Сарет, развил свој сопствен метод за брзо слабеење, особено за оние кои немаат многу време да се посветат на тоа.

Колку треба да вежбате за да ја согорите вашата омилена храна?

Колку е навистина потребно да вежбате со цел ја согорите вашата омилена храна и да ја подобрите вашата фигура без притоа да почнете со диета?

Топ 10 најлуди начини за да согорите калории

Денес, поголемиот дел од луѓето се опседнати со бројот на калории...

5-минутни моќни вежби за сите оние кои немаат многу слободно време

Тие се совршени за оние денови кога едноставно немате време за стандардното вежбање и бидејќи не бараат никаква дополнителна опрема, можете да ги правите и во вашиот дом.

Истражувањата ни покажуваат дека црвеното вино може да биде добро при согорувањето калории

Една нова студија докажала дека виното има потенцијал да ги согорува маснотиите во телото.

Топ 12 намирници за согорување на стомачните масти

Одредени намирници можат да ви бидат вистински сојузници за одржување и обликување на фигурата, особено кога станува збор за намалување на масните наслаги околу струкот и стомакот.

Што значи да се согорат 200 калории?

Дали сте свесни колку калории трошите во текот на вообичаените секојдневни активности?
Датум: 14 авг 2013
, Автор:

Колку калории трошиме кликајќи на глувчето?

Доколку сте од оние кои кликаат многу пати во денот, добиените резултати сигурно ќе ве утешат дека и вие сте физички активни на некој начин. :)
12