05 мај 2017 | Кафе пауза

Хороскопскиот знак ви открива колку сте луди!

Што мислите, кој хороскопски знак го добива трофејот за најлуд во зодијакот, а кој е на дното на оваа листа, чија добрина едноставно го прави сосема нормален?

Наједноставниот кафе коктел за енергична викенд забава

Зачинете ги нештата овој викенд со одличен кафе коктел!

Филм: Ах, љубов моја

Позната пејачка се враќа во Македонија по успешна турнеја во Турција и доживува неверојатни и урнебесни пресврти во својот живот

8 совети за да изгледате попривлечно

Суров е фактот дека луѓето кои изгледаат привлечно имаат полесен живот.

Носталгична вечер во Станица 26: Трибјут бендот „Amy’s House“ ни ја врати магијата на единствената Ејми Вајнхаус

Иако нема да можеме во живо да посведочиме на оригиналноста на Ејми Вајнхаус, трибјут бендот „Amy’s House“ ни ја пружа можност барем делумно да ја почувствуваме магијата на оваа незаменлива пеачка.

Зошто бремените жени имаат чудни соништа?

Тоа дека жените во текот на бременоста имаат почудни и пореални соништа може да звучи како мит, но е феномен кој навистина постои.

10 изненадувачки факти за бакнувањето кои сигурно не сте ги знаеле

Бакнувањето е едно од најинтимните нешта кои двајца луѓе може да ги прават.

12 совети за безбедност на жените кои патуваат сами

Дури и ако сте жена со огромна самодоверба, можно е да се почувствувате несигурно особено кога патувате сами на непознато место.

Зошто луѓето не го признаваат неверството сѐ додека не ги фатите?

Неверството е болен проблем кој го имаат многу врски. Искушението да се побара друг маж или жена, за жал е многу често.

Како да најдете надеж дури и во најтемните моменти?

Само треба да научите како да ја препознавате надежта дури и во најтемните моменти и набрзо ќе го здогледате светлото на крајот од тунелот низ кое се движите!

Луѓето кои обожаваат лута храна најверојатно се мазохисти

Лутата храна е добра за нашето здравје, но сепак научниците не се сосема сигурно зошто некои луѓе можат да ја толерираат лутината.

8 книги кои мора да ги прочитате доколку сте „луди“ по Хари Потер

Колку ви недостигаат чувствата кои ги имавте кога прв пат го читавте серијалот Хари Потер?
12