29 декември 2015 | Кафе пауза

Големи мачки: Фотограф поминал 10 години фотографирајќи ги овие прекрасни диви суштества

Фотографот од Македонија Горан Анастасовски повеќе од 10 години фотографира големи мачки.
Датум: 29 дек 2015

5 погрешни митови поврзани со попладневната дремка

Полека но сигурно, сѐ повеќе и повеќе успешни луѓе се согласуваат со идејата дека попладневната дремка му помага на телото.
Датум: 29 дек 2015

Најлошите трендови за убавина од оваа година

Иако шминката и фризурата често ни помагаат да ја изразиме својата индивидуалност, некои од трендовите за убавина ја преминуваат границата на добриот вкус.

8 новогодишни совети против стрес

Неколку совети кои ќе ви помогнат релаксирано да ги дочекате новогодишните празници.
Датум: 29 дек 2015

6 совети кои ќе направат да изгледате прекрасно на фотографиите

Овие 6 совети ќе ги трансформираат вашите фотографии во стилски насловни за списанија.

15-те најубави новогодишни и божиќни пазари низ Европа

Ако се прашувате дали времето пред Нова година и Божиќ е најубавото време од годината, доволно е само да ги разгледате европските божиќни пазари.
Датум: 29 дек 2015

Цинични фотографии кои ја покажуваат непријатната вистина за модерниот свет

Погледнете ги овие фотографии кои со себе носат моќна порака.

Зимско задоволство: Топло чоколадо со Нутела

Можеби температурите оваа зима не се толку ниски, но тоа не значи дека не треба да уживате во вкусно и топло чоколадо.
Датум: 29 дек 2015

Колку треба да вежбате за да ја согорите вашата омилена храна?

Колку е навистина потребно да вежбате со цел ја согорите вашата омилена храна и да ја подобрите вашата фигура без притоа да почнете со диета?

Како да ја декорирате и поставите новогодишната елка со цел да повикате среќа во 2016?

Погледнете ги следниве неколку новогодишни и божиќни декорации кои според овие верувања можат да создадат позитивна енергија во домот.

Божиќна песна која ќе го повика вашето празнично расположение и ќе ве натера да заиграте

Тргнете ги сите празнични класици настрана и пуштете ја оваа нова божиќна песна која без сомнение ќе ве размрда.

Пари, љубов или помалку килограми: Што сакаат жените во 2016 година?

Во оваа интересна студија се барало од дамите да ги откријат и наредат по важност своите приоритети во врска со желбите и целите за следната година.
12