Големи мачки: Фотограф поминал 10 години фотографирајќи ги овие прекрасни диви суштества

Големи мачки: Фотограф поминал 10 години фотографирајќи ги овие прекрасни диви суштества

Фотографот од Македонија Горан Анастасовски повеќе од 10 години фотографира големи мачки. Неговата цел е да им покаже на луѓето дека овие диви животни поседуваат сѐ што ние како луѓе очајно посакуваме, а тоа е љубов, храброст, искреност и лојалност.

(4)-golemi-machki-10-godini-fotografija-kafepauza.mk

Уживајте во емотивните фотографии од овие грандиозни суштества.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Инженер под влијание на силни филмски маси. Далеку од реалноста, блиску до паметот. Иако крајот на филмот Живот го знаеме сите, сепак убаво е да уживаме додека трае.

Поврзани содржини

Остави коментар