Цинични фотографии кои ја покажуваат непријатната вистина за модерниот свет

Цинични фотографии кои ја покажуваат непријатната вистина за модерниот свет

Собрани од весници и списанија и измешани во колажи, фотографиите на артистот Џои Веб ја отсликуваат лудоста на современиот свет. Сите фотографии се рачно изработени, без дигитална преработка на компјутер. Колажите се состојат од две до три фотографии со кои одново се создава оригиналната сцена, овој пат, со сосема нова приказна и идеја.

Цинични фотографии кои ја покажуваат непријатната вистина за модерниот свет

Застани

Со својата моќна порака, фотографиите нема да ве остават рамнодушни и ќе ве натераат да посакате да се вратите 100 години наназад.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Новинар. Самопрогласен актер. Џедај. Животна форма еволуирана да живее од филмови, видеоигри, музика, хумор и технологија. Хоби и рекреација: Појадок, ручек, вечера.

Поврзани содржини

Остави коментар