Најлошите трендови за убавина од оваа година

Најлошите трендови за убавина од оваа година

Иако шминката и фризурата често ни помагаат да ја изразиме својата индивидуалност, некои од трендовите за убавина ја преминуваат границата на добриот вкус. Со сѐ поголемото распространување на Инстаграм, некои од овие трендови беше невозможно да ги избегнеме, па затоа и сите паднавме под нивно влијание. Погледнете кои од нив со сигурност можат да се сместат во категоријата за најлоши од оваа година.

1. Кловновско контурирање на лицето

Најлошите трендови за убавина во 2015-тата година

Ова е еден револуционерен тренд кој го носи шминкањето до екстреми. Кловновското контурирање никако не одговара на вашето лице и ве прави да изгледате како лик од стриповите.

2. Пренагласени усни

Најлошите трендови за убавина во 2015-тата година

Овие примери треба на сите да им послужат како инспирација за апсолутно „не“ кога станува збор за изгледот. Треба да бидете задоволни со природните усни кои ви се дадени, бидејќи ваквите усни секогаш изгледаат вештачки.

3. Светкави бради

Најлошите трендови за убавина во 2015-тата година

Празничната еуфорија отиде предалеку во моментот кога се појавија мажи кои своите бради ги бојадисуваа во светкави нијанси. Некои заминаа и чекор понапред, па почнаа и да ги украсуваат со најразлични декорации. Едноставно… Не!

4. Светкав корен

Најлошите трендови за убавина во 2015-тата година

Поради ваквите зафати ќе се покаете веќе по првото миење на косата, бидејќи во неа сигурно ќе пронајдете уште остатоци од светки кои не се отстрануваат лесно.

5. Додатоци за машки пунџи

Најлошите трендови за убавина во 2015-тата година

Иако машките пунџи оваа година беа најбараниот поим на Гугл во врска со косата, носењето на ваквите додатоци е целосен апсурд.

6. Необични бои за коса

Најлошите трендови за убавина во 2015-тата година

Оваа година бевме сведоци на бројни трендови во бојадисувањето на косата, но што е многу – многу е. Експериментирањето е забавно, но во сѐ треба да се има мера.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Новинар. Самопрогласен актер. Џедај. Животна форма еволуирана да живее од филмови, видеоигри, музика, хумор и технологија. Хоби и рекреација: Појадок, ручек, вечера.

Поврзани содржини

Остави коментар