6 совети кои ќе направат да изгледате прекрасно на фотографиите

Сакате да изгледате супер на вашите фотографии, но по многуте фотографирања за документи како пасоши, лични карти и возачки дозволи, заборавивте како да се насмеете и да бидете убави? За среќа тука е фотографката Џоди Бол, која живее и работи во Охајо. Таа ни ги нуди следниве 6 совети благодарение на кои можете да ги трансформирате вашите фотографии како криминалци во фотографии кои се соодветни за стилските насловни на списанијата.

Најпрво направете безгрижна поза. Тргнете ја вината и напнатоста од вашиот грб! Потоа, свртете го телото за 3/4 од фотоапаратот. Трето, спуштете ги рацете. Никој не сака да ве уапси. Четврто, спуштете ги рамената и потоа, свиткајте го коленото. За крај, навалете ја главата и подгответе се да станете модел!

1. Безгрижна поза

6 совети кои ќе направат да изгледате прекрасно на фотографиите

2. Свртете го телото настрана од фотоапаратот

6 совети кои ќе направат да изгледате прекрасно на фотографиите

3. Внимавајте на рацете

6 совети кои ќе направат да изгледате прекрасно на фотографиите

4. Спуштете ги рамената

6 совети кои ќе направат да изгледате прекрасно на фотографиите

5. Свиткајте го коленото

6 совети кои ќе направат да изгледате прекрасно на фотографиите

6. Навалете ја главата

6 совети кои ќе направат да изгледате прекрасно на фотографиите


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Новинар. Самопрогласен актер. Џедај. Животна форма еволуирана да живее од филмови, видеоигри, музика, хумор и технологија. Хоби и рекреација: Појадок, ручек, вечера.

Поврзани содржини

Остави коментар