17 септември 2015 | Кафе пауза

Синдром „бивш“: 5 знаци дека сте опседнати со претходната врска

Ситуацијата кога двајцата партнери ќе одлучат дека е подобро да се разделат и секој да продолжи со сопствениот живот е многу ретка.

Скриени ерогени зони: Точки на задоволство кои ќе ја доведат до лудило!

Познавањето на ерогените зони ќе ве претвори во одличен љубовник и ќе ви овозможи секоја жена да ја доведете во расположение за секс во секое време.

Прашање чиј одговор ги интересира сите: Колку често жените сакаат секс?

Што мислите, дали жените генерално се задоволни од својот сексуален живот или им недостига малку повеќе акција?

Јапонски чадори кои откриваат скриени дезени кога ќе се намократ

Едни јапонски производители решиле да искомбинираат водоотпорни и хидроапсорбираки материјали за да добијат чадори со дезени кои се видливи само кога се мокри.

Изборете се со стресот: Топ 9 антистрес производи

Некои стресот го нарекуваат модерна болест, но неспорно е дека многу луѓе патат од него.

ТВ серија: Ловци на награди (Killjoys)

Тие ќе направат сè за потерницата!

Контроверзни илустрации исполнети со скриени пораки

Некои од овие сексуално исполнети слики допираат социјални проблеми, додека другите се едноставно неверојатна научно фантастична пин-ап уметност.

Туѓинци: 6 знаци дека веќе не припаѓате во вашиот роден град

На крајот од краиштата, постои причина зошто ви доаѓа желба да го напуштите ова место...

Топ 10 најлуди начини за да согорите калории

Денес, поголемиот дел од луѓето се опседнати со бројот на калории...

4 нешта кои можете да ги очекувате од вашиот партнер во знакот Девица

Погледнете ги 4-те најважни карактеристики на Девиците кои всушност ги прават одлични сопрузи.

7 прашања кои секоја жена сака да ги слушне од својот партнер

Пред судбоносното „Ќе се омажиш ли за мене?“ постои низа други прашања кои секоја жена сака да ги чуе од мажот со кој е во врска.