Јапонски чадори откриваат скриени дезени кога ќе се намократ

Јапонски чадори кои откриваат скриени дезени кога ќе се намократ

Она што ги прави овие чадори интересни и привлечни за луѓето е нивната добра комбинација на водоотпорни и апсорбирачки материјали, што открива еден убав дезен само кога ве штитат од дождот. Ваквиот вид технологија брзо стана хит и е прифатен од широк спектар на произведувачи кои создаваат многу различни дизајни, вклучувајќи ги и оние со традиционален јапонски мотив или ликови од поп културата.
1-japonski-chadori-koi-otkrivaat-skrieni-dezeni-koga-kje-se-izvodenat-kafepauza.mk

Затоа што потекнуваат од Јапонија, голем дел од овие чадори се достапни во традиционални јапонски стилови, кои вообичаено имаат многу повеќе жици за разлика од западните производители. Но, не грижете се, нема потреба да одите до Јапонија за да набавите ваков убав чадор, доволно е само да отворите Амазон.

2-japonski-chadori-koi-otkrivaat-skrieni-dezeni-koga-kje-se-izvodenat-kafepauza.mk4-japonski-chadori-koi-otkrivaat-skrieni-dezeni-koga-kje-se-izvodenat-kafepauza.mk5-japonski-chadori-koi-otkrivaat-skrieni-dezeni-koga-kje-se-izvodenat-kafepauza.mk3-japonski-chadori-koi-otkrivaat-skrieni-dezeni-koga-kje-se-izvodenat-kafepauza.mk


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Живее за добра книга и дише преку пишаниот збор. Кога би можела, цел живот би патувала, би читала и би гледала филмови. Вљубеник во фотографијата и класиката. Оптимист и поборник за љубов. Модата е нејзиниот начин да го изрази своето мислење и став. Животот за неа е уметност, филозофија и добра храна.

Поврзани содржини

Остави коментар