Контроверзни илустрации исполнети со скриени пораки

Контроверзни илустрации исполнети со скриени пораки

Оваа темна дигитална уметност, направена од страна на рускиот артист Валдемар вон Казак флертувал со надреализмот и социјалните прашања, користејќи сексуална тензија и бизарни карактери за да ја освојат имагинацијата на гледачите. И покрај тоа што овој артист посетувал училиште за дизајн, тој со тек на време се насочил кон својата најголема страст – цртање и илустрација. Некои од овие сексуално исполнети слики допираат социјални проблеми како врските помеѓу мажите и жените во секојдневието, додека пак другите се едноставно неверојатна научно фантастична пин-ап уметност. Погледнете…

(1) Контроверзни илустрации исполнети со скриени пораки (2) Контроверзни илустрации исполнети со скриени пораки


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар