17 јули 2018 | Кафе пауза

Одлична идеја за забави: Направете сладолед од џин тоник со 6 различни ароми

Кога станува збор за додатоци во џин тоник, можете слободно да ја пуштите фантазијата бидејќи дури ни небото не ви е граница... за почеток, пробајте некоја од овие комбинации...

Дали бинауралните тонови навистина помагаат со спиењето?

Иако сте пробале веќе сè, изгледа дека добриот сон е навистина недостижен...

8 нешта што ги правите несвесно бидејќи премногу размислувате

Некои луѓе сметаат дека е вистински благослов да размислувате премногу кога треба да решите некој проблем.

11 нешта што треба да ги знаете за Јарецот во вашиот живот

Иако е тешко да допрете до Јарец, кога ќе го направите тоа, ќе сфатите дека е мил и нежен.

18-годишно девојче од Словенија прави неверојатен накит 

18-годишната девојка која има свој бизнис, Maristella, знаела дека ќе биде успешна уште на 13-годишна возраст.

5 знаци дека партнерот ве контролира без да бидете свесни за тоа

Ако препознаете поголем дел од овие знаци, голема е веројатноста дека вашето момче сака да ве контролира.

10 моќни причини зошто да почнете да ги следите вашите соништа

Можете да бидете толку многу зафатени што сметате дека воопшто не вреди да ги следите вашите соништа.

Како изгледаат затворските ќелии ширум светот?

Според Институтот за криминално истражување, во светот има 10,35 милиони луѓе кои се во затвор или се осудени на затворска казна.

13 вежби за согорување масни наслаги за кои ви е потребно само едно нешто

Вежбите со ластик за фитнес се навистина едноставни, ќе ви помогнат да постигнете одлични резултати и можете да ги правите секаде.

Зошто неуспехот е можеби најдоброто нешто што ви се има случено?

Најтешкиот дел е што никој не се подготвува за неуспехот. Но ако го прифатите, ќе можете да уживате во многу неочекувани нешта.

Одберете мудро: Омилениот паунов пердув ќе ви ја открие скриената особина што ве води кон среќа

Сè што треба да направите е да одберете еден од овие пердуви и да го прочитате објаснувањето во продолжение.

8 јога вежби за лице коишто успешно се борат против брчките

Погледнете ги овие 8 едноставни, а ефикасни вежби против стареење коишто можете редовно да ги применувате за да имате поцврста и тонирана кожа.
12