18-годишно девојче од Словенија прави неверојатен накит

18-годишно девојче од Словенија прави неверојатен накит 

18-годишната девојка која има свој бизнис, Maristella, знаела дека ќе биде успешна уште на 13-годишна возраст. Често пати ѝ велеле дека е премногу амбициозна и дека нема да ги исполни нејзините соништа. Но наместо да ги слуша другите, таа работела напорно за да докаже дека можете да постигнете сè, без разлика на вашата возраст.

18-годишно девојче од Словенија прави неверојатен накит

Нејзиниот бизнис работи веќе 4 години и е исполнување на нејзиниот сон. Таа продала над 5.000 парчиња накит низ 60 разни држави.

18-годишно девојче од Словенија прави неверојатен накит

Исто така се појавила во многу интернационални магазини и веб-сајтови.

18-годишно девојче од Словенија прави неверојатен накит

Сега, како што вели самата, само небото ѝ е граница. Созреала многу, а истото важи и за нејзиниот бизнис.

18-годишно девојче од Словенија прави неверојатен накит

Накитот го изработувала од материјали што ги наоѓала веднаш до нејзината куќа на плажа во Словенија. И денес ги користи истите материјали, а резултатот е неверојатен. Погледнете…

18-годишно девојче од Словенија прави неверојатен накит

18-годишно девојче од Словенија прави неверојатен накит

18-годишно девојче од Словенија прави неверојатен накит

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар