20 ноември 2020 | Кафе пауза

Овие врати откриваат што ве чека во 2021 година: Која ќе ја отворите?

Нема уште многу време до почетокот на 2021 година и сите чекаме чудо, промени, решенија за проблемите, подобра иднина.

Вирално видео: Погледнете како ова куче го надмудри сопственикот со својот трик

Ова паметно куче стана многу популарно на социјалните мрежи бидејќи го надмудри својот сопственик.

Како и колку често треба да ја чистите четката за заби?

Кога станува збор за четкањето на забите и за оралната хигиена, она што многумина не го знаат е фактот дека четките за заби, покрај редовната замена, треба и редовно да се чистат.

25 намирници што ги согоруваат мрснотиите кај жените

Некои намирници согоруваат мрснотии додека ги јадете, додека други можат да го контролираат апетитот, да го забрзаат метаболизмот или да ја намалат желбата за солено и благо.

Идеи за празнично украсување на влезот кои ќе сакате да ги копирате

Време е за некоја добра музика, топла чаша какао или пак чаша црвено вино и уживање во украсувањето заедно со семејството или пријателите.

7 песни со кои можете да го започнете викендот

Викендот е тука, а ако решивте да го поминете дома, тогаш овие прекрасни песни се тука за да ви прават друштво.

Сладолед се јаде во секое време: Лесен рецепт за сладолед со кафе

Ако сакате да приготвите еден поразличен сладолед дома, погледнете го овој лесен и вкусен рецепт.

11 предмети од домот што треба да ги фрлите во корпа за отпадоци

Сите сакаат да имаат топол и удобен дом, а за да ја создадете таа атмосфера, треба да користите многу детали и ситници. Но, по некое време, нема да имате слободен простор на полиците.

Шармантна колиба во којашто ќе заборавите на стресот и на проблемите

Бегањето два дена во некоја колиба со најблиските звучи како идиличен викенд, особено ако е шармантна како оваа колиба лоцирана на крајот од шумата во близина на шведскиот град Упсала.