11 февруари 2015 | Кафе пауза

Креативен артистички начин да ја запросите вашата девојка

Постојат многу начини да се постави едно од најважните прашања во животот на мажите и за среќа или за жал, одговорот на девојките не зависи од начинот на кој ќе го изведете тоа.
Датум: 11 фев 2015
, Автор:

Модни митови кои се одамна заборавени

Во светот на модата никогаш не е досадно, па затоа секој ден може да видиме некои новитети. Но она што е најважно е вашата креативност и имагинација да бидат ваш главен моден тренд.
Датум: 11 фев 2015
, Автор:

Мали, слатки задоволства кои ја прават секоја врска неодоливо привлечна

Убавината на секоја врска се состои во оние мали слатки задоволства кои парот свесно или не си ги дозволува во текот на секој ден. Кое е вашето?

Како да одгледате деца кои ќе си го сакаат своето тело?

Еве што експертите советуваат во врска со тоа.

Станете гуру за лозинки: Како да имате максимална заштита на вашите профили?

Колку е побезбедна лозинката, толку се помали шансите некој да ви ги пробие разните кориснички сметки на интернет.

Неверојатни факти од науката кои ќе ви ја променат перспективата на животот

Овие факти не само што ќе ве воодушеват и остават без зборови, туку и ќе го променат начинот на кој гледате на светот и животот.

25 нешта кои треба да ги знаат оние кои стануваат тинејџери

Како тинејџерите полесно да се справат со промените кои ги доживуваат?

8 збунувачки нешта во денешните врски

Работите во денешните машко-женски односи не се баш црно-бели.

Народна медицина: Домашен лек кој помага во исфрлање на камен од бубрегот

Едноставен рецепт со просо кој ќе ви помогне да ги исфрлите песокот и камчињата од бубрезите за само 10-15 дена...

Најголемите битки на оние кои постојано доцнат

Овие луѓе се навистина интересен феномен за набљудување.

Овие нешта можат да ги разберат само оние кои се екстремно мрзливи

Колку пати сте гледале нешто досадно на телевизија само затоа што ве мрзело да станете за далечинскиот управувач?

Истражувањата ни покажуваат дека црвеното вино може да биде добро при согорувањето калории

Една нова студија докажала дека виното има потенцијал да ги согорува маснотиите во телото.
12