Што значи да се согорат 200 калории?

Знаете дека треба да согорувате калории за да придонесете за вашата фигура, но дали сте свесни колку калории трошите во текот на вообичаените секојдневни активности?

Што значи да се согорат 200 калории?

На пример, просечен човек троши 200 калории со трчање за 20 минути, но исто толку ќе потроши и ако џвака мастика 18 часа, со 2 часа бакнување или со константно гледање 4 комични ТВ серии едноподруго. Дознајте ги останатите интересни „согорувачи“ на 200 калории од видеото.

Просечен човек треба да согори 8.000 калории за да ослабне 1 кг. Па, можеби е подобро да почнете да броите.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар