Лаги во врска со парите кои можат да ви ја уништат врската или бракот

Луѓето кои го делат буџетот со некој друг понекогаш знаат и да излажат, ставајќи ја својата врска на голем ризик.

Водич за мажи: Како треба да ви стои облеката?

Повеќето мажи обично носат облека која им е малку поголема од бројот што би требало да го носат.

Орален секс: Што нејзе ѝ поминува низ глава, а што нему?

Една анкета спроведена на над околу 1.000 мажи и жени дава одговор на тоа како мажите и жените гледаат на оралниот секс, односно што мислат за тоа кога го пружаат, а што кога го примаат.

16 причини зошто вашето момче ве третира лошо

Многу малку можете да промените во врска со ова. Она што можете да го промените е во делот со комуникацијата и искреноста – преку што само ќе си потврдите дека не треба повеќе да вложувате во таа врска.

10 сериозни несакани последици од апчињата за спиење

Откријте ги сите оние сериозни несакани последици кои можат да настанат од долготрајното пиење апчиња за спиење.

10 сигурни начини на кои можете уште денес да ја подобрите вашата самодоверба

Кога имаме здрава самодоверба, ние имаме тенденција да се чувствуваме многу попозитивно за нас како и генерално за нашиот живот.

Што ќе се случи ако си го сокриете роденденот од Фејсбук?

Ова прашање си го поставила младата блогерка Марија Адмира и одлучила да направи експеримент за да види што ќе се случи. Резултатите веројатно нема да ве изненадат.

Пролетна модна инспирација: Детали во неутрални бои

Заборавете сè што мислите дека знаете за неутралните бои и погледнете ги овие предлози...

Пролетта пристигна: Неверојатни фотографии од црешови цутови ширум светот

Фотографии кои ќе ви ја исполнат душата со позитивна и пролетна енергија.

Овој слон копал 11 часа без прекин. Причината ќе ви го скрши срцето

Оваа мајка слон ниту еднаш не помислила да се откаже од својата мисија!

Како да го одберете вистинскиот велосипед за вас?

Ако размислувате да купите велосипед, сте донеле одлична одлука. А ако не знаете каков да одберете, ова се основните типови за кои можете да се одлучите.
12