СМС | Кафе пауза

Дознајте што тој мисли за вас според времето кое му е потребно да ви врати на пораката

Знаете дека не е на работа, но непријатно ви е да му заѕвоните затоа што сè уште не сте толку блиски и не сакате да изгледате параноично и опсесивно.

15 „валидни“ причини поради кои не возвративте на пораката

Од глупави до креативни, погледнете кои се најчестите „валидни“ причини зошто не возвраќаме на пораките.

19 разиграни и секси СМС пораки на кои ниту еден маж не би можел да остане рамнодушен

19 пораки со чија помош можете да направите тој да „полуди“ за вас...

5 пораки кои секој маж потајно сака да ги добие од девојка

На повеќето од мажите им е здодеано од типичната порака „Како си?“ која тие постојано ја добиваат од девојките.

Момци, секоја девојка чека да ѝ ги пишете овие 8 видови пораки

Пораки кои секоја девојка копнее да ги добие од своето момче...

Правила за допишување со новото момче

Не сте сигурни што да му напишете на новото момче во пораката? Бидете безгрижни, ние имаме решение. Професорот Даг Хајнс ни открива што момците навистина сакаат да прочитаат во текстуалната порака.
Датум: 09 мар 2015
, Автор:

Како навистина изгледа додека чекате ТОЈ да ви пише СМС?

Сите знаеме како оди приказната, девојката го среќава момчето, тој ѝ бара телефонски број, таа му го дава, а потоа чека тој да ја побара. Но што навистина се случува и како се менува нашето расположение додека чекаме?

На какви СМС-пораки „паѓаат“ хороскопските знаци?

Дознајте што му се допаѓа на секој хороскопски знак кога е во прашање додворувањето преку пораки и успешно освојте ја вашата симпатија со порака на која таа нема да може да остане рамнодушна.
Датум: 06 апр 2014
, Автор:

Најчестите грешки во флертувањето на 20-годишниците

Ова се дел од најчестите грешки при флертувањето на дваесет-и-нешто-годишниците.
Датум: 07 дек 2013
, Автор:

10 зачудувачки факти за бакнувањето, раскинувањето и социјалните мрежи

Колку проценти од луѓето се одлучуваат за раскинување преку СМС-порака?
Датум: 06 авг 2013
, Автор:

Зошто сите сме зависни од СМС-пораки, Фејсбук, Твитер и Гугл?

Дали некогаш сте се почуствувале како да не можете да живеете без интернет?
12