9 фрази кои паметните луѓе НИКОГАШ не ги користат во конверзација!

Сите ние понекогаш кажуваме работи кои луѓето ги сфаќаат на погрешен начин.

Кефир диета: Инстант детоксикација и слабеење

Диетите со кефир се многу популарни пред сè затоа што тој претставува многу здрава и хранлива намирница, која се користи и за терапевтски цели.
Датум: 09 окт 2015
, Автор:

Визуелен водич за новиот мејкап тренд: Контурирање на лицето со техниката стробинг

Стробингот е нова техника на шминкање која е создадена како бунт против премногу популаризираното контурирање на лицето.

Размислете пред да полудите: 3 нешта за гневот кои треба да ги имате на ум

Погледнете ги 3-те нешта кои секој треба да ги запомни за гневот кога почнува да чувствува дека тој им бега од контрола...

Тест: Соберете ги бројките од самогласките во неговото име и дознајте каков љубовник е

Сè што треба да направите е да ги соберете бројките од самогласките во неговото име и брзо ќе откриете каков љубовник имате покрај себе.

Начинот на кој се прегрнувате може да открие многу нешта за вашата љубовна врска

Погледнете што кажува начинот на кој се прегрнувате за вашите врски, пријателски или љубовни...

5 добри страни на стареењето

Веројатно многумина кога ќе наполнат 50 години веќе се чувствуваат како да стапнале со едната нога во гроб, но не е баш така.
Датум: 09 окт 2015
, Автор:

Ова не е вистинската личност за вас: 4 добри причини за моментално раскинување

После неколку месеци хармонична врска и љубов, следува логичното прашање „Каде води ова?“

Виетнамски мудрости кои ќе ве натераат да се замислите за важните нешта во животот

Мисли кои имаат моќ да ве погодат директно во срцето и да ве натераат да се замислите за животот.

Без да знаат, тие откриле уште едно изненадување на нивната вереничка фотографија

Вашите најблиски сакаат да бидат среќни за вас, но понекогаш треба да се обидете да го контролирате изливот на информации со цел сите да имаат време да ја процесираат пораката.