Без да знаат, тие откриле уште едно изненадување на нивната вереничка фотографија

Вашите родители, соработници и пријатели сакаат да бидат среќни за вас, но понекогаш треба да се обидете да го контролирате изливот на информации со цел сите да имаат време да ја процесираат пораката. Девојката на оваа фотографија, Миранда Леви, била премногу возбудена за го следи овој совет и случајно открила многу повеќе одошто планирала.

(1) Без да знаат, тие откриле уште едно изненадување на нивната вереничка фотографија

Леви била пресреќна кога нејзиниот дечко ја запросил, па затоа и направиле фотографија од тој момент и потоа ја објавила на Фејсбук. Но, наместо нејзините пријатели и роднини да ѝ честитаат, тие почнале да ја прашуваат за чудниот објект кој се наоѓа во левиот агол на фотографијата. Сè уште несвесна за тестот за бременост кој се наоѓа покрај неа, таа почнала да ги прашува оние што искоментирале зошто мислат дека таа очекува дете. Откако сфатила што се случува, немајќи друг избор, таа направила втора објава истиот ден…

(2) Без да знаат, тие откриле уште едно изненадување на нивната вереничка фотографија


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар