10 зачудувачки факти за бакнувањето, раскинувањето и социјалните мрежи

Сте се запрашале ли кога луѓето најчесто се одлучуваат за раскинување? Или пак колку проценти од луѓето се одлучуваат за раскинување преку СМС-порака? Следуваат 10 зачудувачки факти поврзани со овие работи.

10 зачудувачки факти за бакнувањето, раскинувањето и социјалните мрежи

12% од корисниците на мобилни телефони признаваат дека раскинале со некого преку СМС.

8% од корисниците на мобилни телефони биле „жртви“ на раскинување преку СМС.

Скоро 1 од 4 корисници на Фејсбук сфатиле дека врската им е готова од нешто што го виделе на нивниот тајмлајн.

27% од корисниците на интернет кои имаат минимум 18 години сметаат дека најлош начин да раскинеш со некого е преку член на семејството или преку пријател.

30% од корисниците на интернет кои имаат 18 години или повеќе сметаат дека најлош период за раскинување е за време на новогодишните празници. Јануари е најпопуларниот месец за раскинување.

На 67% од мажите не им пречи доколку жените носат кармин додека се бакнуваат.

53% од жените преферираат целосно избричено лице на машкото со кое се бакнуваат.

33% од луѓето ги отвораат очите кога се бакнуваат.

96% од жените сакаат да бидат бакнувани по вратот. Тоа е всушност омиленото место за бакнување на жените, веднаш по устата.

10% од мажите исто така сакаат да бидат бакнувани по вратот.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар